第二十三屆i-Learner「智好學計劃」頒獎典禮回顧

The 23 rd  i-Learner Prize Presentation Ceremony

The 23rd i-Learner prize presentation ceremony was held at HKU’s Rayson Huang Theatre on March 6. Around 1,000 students, parents and teachers attended the ceremony. We presented Platinum Awards, Gold Awards, and Silver Awards to users across our 5 most popular e-learning platforms, namely Reading i-Learner, Chinese i-Learner, Mathematics i-Learner, Cross Curricular i-Learner, and DSE i-Learner. We also presented Top School Awards and Excellent Teacher Awards. (Click https://goo.gl/F1j6vl to see photos of the ceremony!)

During the Ceremony, we had the privilege of the presence of a big star - Bugbug! When the lovely Bugbug walked into the venue, the delighted audience burst into applause!

The guest of honour at the ceremony was Bobby Tam, a young writer who is in his final year of study for a BA in History at HKU. He is the author of a very well written novel Echoes to the End and quite a few good poems and shorter pieces of work. Bobby shared his experiences as a writer and his vision about promoting creative works in Hong Kong.

We also hosted a talent show, with performances by our gifted students. They prepared a variety of amazing skits, including performances on the violin, clarinet and zither, poem recitations and storytelling.

After the ceremony, Bugbug surprised everyone by waiting in the lobby outside the lecture hall. Everyone took photos . It was a memorable experience!

Thank you for supporting us, and we are excited to serve more students and to continue contributing to fun learning! We look forward to seeing you at future i-Learner events.

See you at the 24th prize presentation ceremony in July 2016!

i-Learner of Nebula Group Ltd.

第二十三屆i-Learner「智好學計劃」頒獎典禮



第二十三屆i-Learner「智好學計劃」頒獎典禮開始

2016年3月6日,第二十三屆i-Learner「智好學計劃」頒獎典禮於香港大學黃麗松講堂隆重舉行。近千名同學、家長及老師分三場親臨觀禮。我們頒發了Reading i-Learner、智愛中文平台、天才數學博士平台、Cross Curricular i-Learner、DSE i-Learner五個平台的白金獎、金獎及銀獎,此外,還有「i-Learner全港網上最佳學校」、「最佳老師」兩項大獎。

快來點擊https://goo.gl/F1j6vl欣賞頒獎典禮的精彩盛況!

i-Learner的吉祥物Bugbug

i-Learner頒獎典禮現場迎來了一位大明星——i-Learner的吉祥物Bugbug!可愛頑皮的Bugbug跳著舞進入會場,將現場氣氛推至高潮。典禮結束後,Bugbug更在等候廳內與大家拍照。

我們還特別請來了年青作家Bobby Tam擔任頒獎典禮嘉賓。大學四年級的他已出版了不少引人入勝的精彩小說及作品,更與現場觀眾分享他的寫作心得和對香港創作的期望。另外,我們還邀請到多位多才多藝的同學為大家帶來了精彩的詩歌朗誦、講故事及樂器表演。

感謝大家一直以來對i-Learner的支持,我們期待繼續跟大家一起快樂學習,高效學習,健康成長!期待在更多i-Learner的活動見到大家。

我們七月份的下學期頒獎典禮見!

智好學計劃

智國集團有限公司


Winner List 獲獎名單

Grand Awards 學校特別大獎

Top School Award (最佳學校大獎)

小學

A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
Our Lady's Primary School
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
天佑小學
九龍灣聖若翰天主教小學
瑪利諾神父教會學校 (小學部)

中學

Assembly of God Hebron Secondary School
S.K.H. Tsang Shiu Tim Secondary School
Kwun Tong Maryknoll College
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
粉嶺禮賢會中學
炮台山循道衛理中學
聖公會林裘謀中學

Excellent-teacher Awards(優秀教師大獎)

小學

Ms. Vicky Wong
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak Primary School
Ms. Shirley LIU LAI YEE
Fung Kai No 1 Primary School
Ms. Leung Suk Yee
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
Ms. Catherine Cheung
Our Lady's Primary School
陳翠瓊老師
光明學校

陳凱婷老師
瑪利諾神父教會學校 (小學部)

中學

Ms. Frances Law
Assembly of God Hebron Secondary School
Ms. Ng Shuk Fong
Kwun Tong Maryknoll College
Ms. Ho Wing Lan
Kwun Tong Maryknoll College
Ms. Wong Siu Fun
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
Ms. Chan Wai Fan
PHC Wing Kwong College
Ms. Yiu Sze Man Agnes
PHC Wing Kwong College
陳翠瓊老師
光明學校
陳凱婷老師
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
伍嘉珉老師
粉嶺禮賢會中學
易玉蓮老師
聖公會林裘謀中學
吳泳琛老師
聖公會林裘謀中學
郭豔萍老師
香港四邑商工總會陳南昌紀念中學

Reading i-Learner



小學

Platinum 白金獎


AU YEONG TSZ CHUN (4A)
Chinese Methodist School (North Point)

WONG TSZ KEI (5A)
Emmanuel Primary School, Kowloon

CHAN CHUN YIN JAY (5A)
Emmanuel Primary School, Kowloon

CHUNG PUI YAN (4I)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School

CHAN TSZ CHUN (6M)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School

CHAN POK HIM ADRIAN (1A)
HKMLC Wong Chan Sook Ying Memorial School

LEE HO YEUNG (1C)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School

LEE HO LOK (3D)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School

CHIU HUI CHING (2C)
Kwong Ming School

CHAN CHIN CHING CLARICE (3A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)

AU PUI YAN (6A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)

WONG CHING LAM (6C)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)

LAM KWAN LOK (6C)
Po Leung Kuk Chee Jing Yin Primary School

LEUNG YUE HONG (2B)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School

YEUNG VIVIAN LOK YUNG (3D)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School

KWONG WING KA (5B)
S.K.H. Chu Oi Primary School

FU NGA CHING (2B)
S.K.H. St. Andrew's Primary School

LEE HIU LAM (1A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School

FU HOI CHING (1A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School

FONG PAK HIM (4B)
S.K.H. St. Andrew's Primary School

WONG MEI YING (5A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School

YU YAN TUNG (1E)
St. Antonius Primary School

YU SUET NING (6A)
St. Antonius Primary School

LEUNG HOI LAAM (2C)
St. Rose of Lima's School

Gold 金獎
KWOK WING CHI (2A)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
HO KA LONG (2B)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
TANG YU SUM (4A)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
TANG LONG HO (5D)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
NG CHEUK HEI (6A)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
LAU CHEUK LAM (1D)
A.D. & F.D.P.O.H. Ltd. Leung Sing Tak School
YUNG TSZ YING ANNABEL (4B)
Assembly of God Leung Sing Tak Primary School
CHAN WING TUNG (4B)
Assembly of God Leung Sing Tak Primary School
CHEUNG LOK YAN (2A)
C.C.C. Kei Faat Primary School
LEUNG YAT LAAM AOI (2B)
C.C.C. Kei Faat Primary School
PANG CHING KI (3B)
C.C.C. Kei Faat Primary School
PANG CHING TING (5A)
C.C.C. Kei Faat Primary School
HE WAI SHING (1A)
Chai Wan Kok Catholic Primary School
TAI CHUNG YIN (1B)
Chai Wan Kok Catholic Primary School
LAW LOK CHING (1D)
Chai Wan Kok Catholic Primary School
POON HOI YAN (2C)
Christian & Missionary Alliance Sun Kei Primary School
SIN YAN HEI (5D)
Christian & Missionary Alliance Sun Kei Primary School
LI HEI LAM (6A)
Christian & Missionary Alliance Sun Kei Primary School
CHAN KEI WING LYDIA (6D)
Christian & Missionary Alliance Sun Kei Primary School
YIU TSZ HIM (1F)
Chun Tok School
LO TSZ HEI (4A)
Emmanuel Primary School, Kowloon
LAM TSZ YAN (6E)
HKMLC Ming Tao Primary School
CHAN POK LAI NATHAN (3B)
HKMLC Wong Chan Sook Ying Memorial School
AU SUEN LING (1D)
Hop Yat Church School
HO MAN CHING (2D)
Hop Yat Church School
CHUNG CHEN YU (3G)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
SZE-TO WING (4I)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
LEUNG MICHAEL CHUN KIT (4I)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
LEUNG GABRIEL CHUN WING (4I)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
CHAN WAI CHUNG (5C)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
HO NGAI SZE ILIAS (6C)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
CHAN BUI YU (6M)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
KO CHING LAM (1M)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
YEUNG SAI HONG (2B)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School
SZE CHUN NAM (1C)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School
TSUI CHEUK TUNG (1C)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School
NG HO TING (1D)
Jordan Valley St. Joseph's Catholic Primary School
TANIELU IMMANUEL MARCEL (1A)
Kam Tin Mung Yeung Public School
PATTINSON (3C)
Kentville Kindergarten
NG SUI CHING (2B)
Kwong Ming School
HO CHOY YING (3D)
Kwong Ming School
FU JIA CHENG CHARLES (6A)
Kwong Ming School
Lo Lam (1C)
Ma Tau Chung Government Primary School
Lam Hui Wing (2B)
Ma Tau Chung Government Primary School
Chan Wing Yiu (3A)
Ma Tau Chung Government Primary School
Cheuk Ching Sum (3D)
Ma Tau Chung Government Primary School
Yu Yat Him Daniel (4A)
Ma Tau Chung Government Primary School
Chan Tsz Ching (4A)
Ma Tau Chung Government Primary School
Chui Tsz Yeung (5A)
Ma Tau Chung Government Primary School
Shiau Min Hao (5A)
Ma Tau Chung Government Primary School
Wong Yin Lam (5B)
Ma Tau Chung Government Primary School
Lo Shun Nam Jovi (1D)
Ma Tau Chung Government Primary School
Gao Pui Chi (1D)
Ma Tau Chung Government Primary School
ALI ISHA MUHAMMAD (4D)
Man Kiu Association Primary School
VALERIE TANG (1B)
Maryknoll Convent School (Primary Section)
HO WAI YIN, EMILY (1E)
Maryknoll Convent School (Primary Section)
ASTA LAI (3B)
Maryknoll Convent School (Primary Section)
HERA CHOI (4D)
Maryknoll Convent School (Primary Section)
MELISSA YEUNG (6E)
Maryknoll Convent School (Primary Section)
WONG HEI LONG (1C)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
WONG JUSTIN CYRUS (2B)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
WONG HOI CHING (3A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LO KAI CHING CEDRIC (3B)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
NG CHEUK YIN IAN (3C)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
WONG LONG CHUN (4C)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LEE YIN FUNG EDWARD (5A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LO YAT LONG (5A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
CHAN CHEUK HIM (5E)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
CHOW HOI MAN (6A)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LEE TIN YEE (6B)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LI CHI KIT (6B)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
CHEUNG LOK CHING SIDNEY (6D)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
LUK CHUN YIN TIRON (1B)
Maryknoll Fathers' School (Primary Section)
CORTEZ ISABELLE (6A)
Marymount Primary School
CHAN WAI KIU BRIDGET (6A)
Marymount Primary School
LAI YI LIN (6B)
Marymount Primary School
LIU SIXING JOHANNA (1D)
Our Lady's Primary School
LAI WAI SHAN (1D)
Our Lady's Primary School
IP TSZ YAU (2A)
Our Lady's Primary School
CHAN TIN YU (2E)
Our Lady's Primary School
WONG WAN KEI (3D)
Our Lady's Primary School
NG YIN YUET (4A)
Our Lady's Primary School
MUI WAI CHING PINKY (5B)
Our Lady's Primary School
CHAN HIU SI ELLEN (6A)
Our Lady's Primary School
WONG YUEN MEI CHINEE (6B)
Our Lady's Primary School
YAU SZE WING (2A)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
HO MAN WAI (2C)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
LEUNG KELLY (2D)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
LO HO LOH (3D)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
YAO KAI YIN KEN (4A)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
NG KAI LUN ALAN (4C)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
LAU PAK HEI (4E)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
WONG SZE KI (5D)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
CHENG SUM YI (6B)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
CHOY HOK LAM (6C)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
LEE NOK YI (1A)
Po Leung Kuk Fung Ching Memorial Primary School
LI HO (2B)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
NG WAI YI (3A)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
TSE HOI KEI (3B)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
ZENG WAI YING (4A)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
TAM NING YAT (4D)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
YU PAK HO (5A)
Po Leung Kuk Grandmont Primary School
WONG CHIN YAU (6C)
Po Leung Kuk Stanley Ho Sau Nan Primary School
AU YEUNG SIN CHUN (3B)
S.K.H. Chai Wan St. Michael's Primary School
CHAN XIN YI (2B)
S.K.H. Kei Yan Primary School
LAM KWAN YIN (2C)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
LEE CHUN HO (2A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
ZIEA ZHUO FENG (2C)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
TANG YEE KWAN (1A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
LOCK HEI TUNG (1B)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
WONG TIN WAI HOLLIE (1B)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
CHAN SZE WAN (1E)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
CHAN YIN HEI IAN (2A)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
LEE YUK YI (6B)
S.K.H. St. Andrew's Primary School
CHEUNG LOK SUM (3B)
S.K.H. St. John's Primary School
FUNG YU YU (1A)
S.K.H. Yautong Kei Hin Primary School
YU SUM YIN ABBIE (1E)
S.K.H. Yautong Kei Hin Primary School
ZHAI PAN SHUN DAVID (3A)
S.K.H. Yautong Kei Hin Primary School
WONG TSZ HOI IVOR (6B)
S.K.H. Yautong Kei Hin Primary School
LAI CHEUK LONG (1E)
St. Antonius Primary School
WONG TZE YIU KOEY (2A)
St. Antonius Primary School
LEE WING TUNG (2B)
St. Antonius Primary School
SUNG YUEI KIU (5A)
St. Antonius Primary School
LAW CHIN PANG (5A)
St. Antonius Primary School
CHONG TZE TY HENRY (5B)
St. Antonius Primary School
WONG CHUNG YAN (5B)
St. Antonius Primary School
LEE TUNG TAT (5D)
St. Antonius Primary School
KONG KA YU (6A)
St. Antonius Primary School
LAW CHI YIN (3B)
St. Patrick's Catholic Primary School (Po Kong Village Road)
LAI NGA MAN (2C)
St. Patrick's School
FONG SZE YAN (1D)
St. Patrick's School
LIU YUK YING (2B)
St. Rose of Lima's School
MAN SZE CHING (4B)
St. Rose of Lima's School
SHIU HOI LAM (5D)
St. Rose of Lima's School
ZHENG XU JUN (1D)
Tai Kok Tsui Catholic Primary School
ZHENG YUK YU (3B)
Tai Kok Tsui Catholic Primary School
CHAN SUM YAU (1C)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
HE LOK YIU (2A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
TSUI KAI PONG (3A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
WONG WEN HEI COWEN (3A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
YUEN HO HIN (4B)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
KOT HO YIN (5A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
TSANG CHUNG HEI (6A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
TZE TSZ LING (6A)
Tai Po Old Market Public School (Plover Cove)
CHAN CHENG YIN (1E)
Y.O.T. Tin Ka Ping Primary School
SHER TSZ HIM (2E)
Y.O.T. Tin Ka Ping Primary School
LEUNG WANG HIM (4B)
Y.O.T. Tin Ka Ping Primary School
Silver 銀獎
LIN CHEUK HEI (3B)
C.C.C. Kei Tsun Primary School
WONG CHIN YEUNG (3B)
C.C.C. Kei Tsun Primary School
CHOW HOI CHING (2B)
C.C.C. Kei Tsun Primary School
WONG SZE NGA (4A)
C.C.C. Wanchai Church Kei To Primary School
PUN CHEUK KIU (2D)
Canossa Primary School
SIN YIK YIN CHERYL (2B)
Chinese Methodist School (North Point)
CHUNG MING YEE VICTORIA (1D)
Chinese Methodist School (North Point)
YEUNG YI KI (4A)
Emmanuel Primary School
KWOK TSZ MUK (1A)
Emmanuel Primary School
PAN YIK MING (1A)
Fung Kai No.1 Primary School
HO CHEUK YIN (2E)
L.K.W.F.S.L.Wong Yiu Nam Primary School
CHAN CHING HEUNG (1B)
L.K.W.F.S.L.Wong Yiu Nam Primary School
LEUNG HOI YING (3E)
Lam Tin Methodist Primary School
LEUNG TSZ YUET (4A)
Lam Tin Methodist Primary School
YEUNG HOI HANG (1A)
Ma Tau Chung Government Primary School (Hung Hom Bay)
CHU YAT LONG (1B)
Po Leung Kuk Chee Jing Yin Primary School
MOK WING SUM CLARA (1D)
S.K.H. Chu Oi Primary School
HO SHEUNG LONG (1E)
Sharon Lutheran School
JIANG HO KAN (3E)
Sharon Lutheran School
JACKY CHENG (4L)
Tseung Kwan O Catholic Primary School
SIU TSZ YAT (1K)
Tsung Tsin Primary School And Kindergarten
DING CHENMIN (2C)
Tung Koon School
ZHANG CHAK HANG (3C)
Tung Koon School
HUNG MAN TO (1C)
Ying Wa Primary School


中學

Platinum 白金獎


PANG NOK TING (1G6)
Carmel Bunnan Tong Memorial Secondary School

HO WING CHING (3A)
Confucian Tai Shing Ho Kwok Pui Chun College

CHAN KING HEI (1A)
Fortress Hill Methodist Secondary School

WONG DEREK SIU LEUNG (2B)
Fortress Hill Methodist Secondary School

SZE CHIN NGAI (4A)
Kwun Tong Government Secondary School

CHAN HOI WAI (4B)
Kwun Tong Government Secondary School

TSE PO SZE (4B)
Kwun Tong Government Secondary School

SHIU CHUN HANG (1D)
Kwun Tong Maryknoll College

YU CHUN HO (3B)
Kwun Tong Maryknoll College

LAU TSZ YU (2A)
Po Leung Kuk Celine Ho Yam Tong College

HO TIK HONG ADRIAN (1A)
Queen's College

CHOI CHIN LONG RONALD (2D)
Queen's College

HONG CHEUK HIM (1C)
S.K.H. Tsang Shiu Tim Secondary School

LAM YU TIN (1B)
St. Francis Xavier's College

WONG SHUN HEI (1D)
St. Francis Xavier's College

HO CHUNG HEI JONATHAN (2A)
St. Francis Xavier's College

GAMBHIR CHIRAG RAI (2E)
St. Joseph's College

BRUNDIGE KYLE KAI LUN (3E)
St. Joseph's College

CHAN TSUN HIM (2AB(G3))
St. Peter's Secondary School

SO KA LING (3D)
St. Peter's Secondary School

LIU WING CHUNG (2B)
Tin Ka Ping Secondary School

Gold 金獎
KWAN CHEUK KIT (Eng.4B)
Baptist Wing Lung Secondary School
CHEE TSZ YING (Eng.4D)
Baptist Wing Lung Secondary School
LAU HO YIN (1D)
C.C.C. Ming Kei College
KUNG KAM CHIN (1G1)
Carmel Bunnan Tong Memorial Secondary School
HO TUNG KEUNG (6Green)
Chi Lin Buddhist Secondary School
LIU YUEN YING (2C)
CNEC Lee I Yao Memorial Secondary School
YIM KA WAI (5A)
CNEC Lee I Yao Memorial Secondary School
CHOI PUI YING (1A)
Cognitio College (Kowloon)
NGAI PUI KWAN (3B)
Confucian Tai Shing Ho Kwok Pui Chun College
CHAN KAM YING ELIZABETH (1A)
Fortress Hill Methodist Secondary School
OH-YANG CHUN KIU (2A)
Fortress Hill Methodist Secondary School
WONG CHUN WAN (2B)
Fortress Hill Methodist Secondary School
NG WING LAM (4A)
Fortress Hill Methodist Secondary School
NG CHEUK FEI (6A)
Fortress Hill Methodist Secondary School
CHUNG CHUN YIN (3A)
Ho Lap College (Sponsored by Sik Sik Yuen)
HO CHUN HIN JIMMY (Hong Kong)
i-Learner School
Phoebe Leung Cheuk Tung (8C)
International Christian Quality Music Secondary and Primary School
FUNG ANSON (1B)
Jockey Club Ti-I College
CHEUNG CHEUK YAN (1D)
Jockey Club Ti-I College
TSOI WING HANG (2C)
Jockey Club Ti-I College
FONG YUK NGO (4A)
Kwun Tong Government Secondary School
LAI WING HANG (4A)
Kwun Tong Government Secondary School
HO SZE WING (4B)
Kwun Tong Government Secondary School
TSANG YU HO (4B)
Kwun Tong Government Secondary School
WONG SZE YAN (4B)
Kwun Tong Government Secondary School
TANG PUI LAM (4B)
Kwun Tong Government Secondary School
CHENG YING SUET (4B)
Kwun Tong Government Secondary School
NG KA SHUEN NOELLE (4C)
Kwun Tong Government Secondary School
MA SIK CHUN MAY (4C)
Kwun Tong Government Secondary School
SIU WING (4D)
Kwun Tong Government Secondary School
LAU CHEUK TSUN (2A)
Kwun Tong Maryknoll College
TO CHEUK YIN (3A)
Kwun Tong Maryknoll College
CHAN WAI KUEN (3A)
Kwun Tong Maryknoll College
TO CHEUK WING (3CD)
Kwun Tong Maryknoll College
MAN CHING NAM, YOYO (3C)
Leung Shek Chee College
NGAN WING LAM (2A)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
LAM YU CHEUNG (3B)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
LAM CHEUK KI (3D)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
CHAN CHUN YIU (3D)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
KONG WAI LAM (3D)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
MARK CHUNG HING (F1(1))
Pentecostal School
TSANG TSZ KIN (F1(1))
Pentecostal School
CHUNG TIN HEI (F1(1))
Pentecostal School
NG YIN NI (F1(3))
Pentecostal School
YEUNG CHAK LUNG (F2(1))
Pentecostal School
LAW CHUNG YIN VARRO (F2(1))
Pentecostal School
KWOK YAN MONG (1B)
PHC Wing Kwong College
CAI MINGKUN (2D)
PHC Wing Kwong College
MAI WEN FENG (3BCD2)
Po Leung Kuk C W Chu College
LI SZE WING (1A (3))
Po Leung Kuk Celine Ho Yam Tong College
LAI YIN CHING (2A)
Po Leung Kuk Celine Ho Yam Tong College
CHONG PUI SHAN WENDY (3D)
Po Leung Kuk Celine Ho Yam Tong College
YAN HAU YING (3A)
Po Leung Kuk No.1 W.H. Cheung College
FOK WING YI (3B)
Po Leung Kuk No.1 W.H. Cheung College
YIP MING FUNG (1A)
Queen's College
CHOW CHI WING (1B)
Queen's College
CHEUNG HOI WAN (1B)
Queen's College
CHEN YIFAN (1B)
Queen's College
CHAN HIN YIN (1B)
Queen's College
NG HO YU (2A)
Queen's College
CHAU YIK SHAN (2AB - 1)
Queen's College Old Boys' Association Secondary School
HONG YEE TUNG (1C)
S.K.H. Holy Carpenter Secondary School
WU JIAN BIN (1C)
S.K.H. Holy Carpenter Secondary School
MA HO SUM (1B)
S.K.H. Tsang Shiu Tim Secondary School
LAI HIU LAAM LANCY (1C)
S.K.H. Tsang Shiu Tim Secondary School
FONG MAN HEI ISSAC (1A)
St. Francis Xavier's College
WONG YUET HONG (1A)
St. Francis Xavier's College
LAI PUN HEI (1A)
St. Francis Xavier's College
WONG NGAI POK (1C)
St. Francis Xavier's College
LEE COLMAN DICKY (1D)
St. Francis Xavier's College
AU KING TO (1D)
St. Francis Xavier's College
YEUNG KING HEI (2B)
St. Francis Xavier's College
CHENG KIU LOK (2C)
St. Francis Xavier's College
HUNG PRESTON CHENG JUN (1A)
St. Joseph's College
CHU CHUN YIN (1E)
St. Joseph's College
LI CHITT JERRY (1E)
St. Joseph's College
BAS RAPHAEL ARIMADO (2E)
St. Joseph's College
WONG KAM WAH (2E)
St. Joseph's College
CHU PUI HANG (3A)
St. Joseph's College
KWONG WING TAK (3A)
St. Joseph's College
LO TSZ KAI (3B)
St. Joseph's College
CHAN HON SANG (3C)
St. Joseph's College
CHAN WING HIN (3D)
St. Joseph's College
YAN KO KWAI ALSTON (3E)
St. Joseph's College
TSE LONG KIU (3E)
St. Joseph's College
CHAN CHEUK LONG JULIAN (F1 Eng G3-Mark Bk)
St. Paul's College
CHOW WING FAI MATTHEW (1AB(G4))
St. Peter's Secondary School
LEE TSZ YU JAISY (1D)
St. Peter's Secondary School
TSE HEI TUNG (2D)
St. Peter's Secondary School
KWOK KIT YAN (1C)
Tin Ka Ping Secondary School
LO YU HIN (1C)
Tin Ka Ping Secondary School
TSANG TING YAN (1D)
Tin Ka Ping Secondary School
WONG SZE YUEN (1D)
Tin Ka Ping Secondary School
WONG CHI YI (2A)
Tin Ka Ping Secondary School
CHAU HO CHUN (2B)
Tin Ka Ping Secondary School
HO TIN YAN (2D)
Tin Ka Ping Secondary School
AU TSZ WAN (2D)
Tin Ka Ping Secondary School
YIU YING LAAM (2C)
Tseung Kwan O Government Secondary School
LAU KA LEE (2A)
Tsuen Wan Public Ho Chuen Yiu Memorial College
Silver 銀獎
TSE HOI MAN (Eng.6C)
Baptist Wing Lung Secondary School
FUNG YI TING (3C)
Buddhist Ho Nam Kam College
LUI WING LEUNG (1A)
Buddhist Tai Hung College
CHAN POK MAN (3C)
C.C.C. Kei San Secondary School
MAK LING YU (3En2)
C.C.C. Kei To Secondary School
LEE SUM YI SAMMI (3EN1)
C.C.C. Ming Kei College
CHEUNG PO YING (4A)
C.C.C. Yenching College
OU WENCI (1A)
Caritas Fanling Chan Chun Ha Secondary School
CHENG HOI YIN (2D)
Caritas Fanling Chan Chun Ha Secondary School
MUI CHIN LOK NORMAN (4Green)
Chi Lin Buddhist Secondary School
WONG KAI CHUNG (6Red)
Chi Lin Buddhist Secondary School
CHAU KAI HIN (1M)
Clementi Secondary School
SHING NGAI LOK (S2 - Group D)
ECF Saint Too Canaan College
YAN HON LAM (6A)
FDBWA Szeto Ho Secondary School
CHOY KA MAN (3A)
Fung Kai No.1 Secondary School
GUAN MAN CHING (1AG1)
Hon Wah College
TSUI CHUN YIN MATTHEW (3AG1)
Hon Wah College
LEE YIN TUNG (1C)
Ma On Shan Tsung Tsin Secondary School
LEE HOI LAM (2D)
Ma On Shan Tsung Tsin Secondary School
NG KING KEI (1C)
Ning Po No. 2 College
LAU WAI YUK (2A)
Ning Po No. 2 College
LAU HO MAN (1D)
Pentecostal Lam Hon Kwong School
LEUNG WING YI (F4(1))
Pentecostal School
KWAN CHUNG WAH (1B)
Po Leung Kuk Tong Nai Kan Junior Secondary College
BI HIFZA (2D)
Po Leung Kuk Tong Nai Kan Junior Secondary College
ZHOU YONGTING (3B)
Po Leung Kuk Tong Nai Kan Junior Secondary College
WAT WING HUEN (1B)
St. Francis Xavier's School, Tsuen Wan
BUT YING YUET (3C)
T.W.G.Hs. Yow Kam Yuen College
POON HONG CHUN (3T)
Tai Po Sam Yuk Secondary School
AU CHING TUNG (1A)
Yan Chai Hospital Lim Por Yen Secondary School

智愛中文平台



小學

白金獎

蘇詩榆 (3A)
中華基督教會基法小學 (油塘)
吳靄凝 (5A)
中華基督教會基法小學 (油塘)
黎柏賢 (1C)
保良局陳守仁小學
伍穗澄 (2B)
光明學校
何采營 (3D)
光明學校
張源原 (六仁)
天佑小學
劉樂知 (四智)
天佑小學
楊世匡 (2B)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
曾康溢 (2D)
九龍灣聖若翰天主教小學
李咨樂 (2A)
循道學校
陳定立 (4B)
循道學校
丁嘉樂 (4B)
循道學校
蔣芷棋 (6A)
循道學校
郭殷睿 (1AB)
基督教香港信義會宏信書院
陳博謙 (1A)
港澳信義會黃陳淑英紀念學校
陳芊澄 (3A)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
陳思樾 (6A)
聖公會主愛小學
張樂琛 (3B)
聖公會聖約翰小學
黃英澤 (5A)
聖公會蒙恩小學
黃汝瑩 (5a)
藍田循道衛理小學

金獎

莊知舟 (2B)
中華基督教會基法小學 (油塘)
吳逸曦 (3A)
中華基督教會基法小學 (油塘)
蘇詩楹 (3B)
中華基督教會基法小學 (油塘)
羅碧茹 (6A)
中華基督教會基法小學 (油塘)
葉湘瑩 (1B)
保良局志豪小學
游子蕎 (1E)
保良局志豪小學
林君諾 (6C)
保良局朱正賢小學
陳穎恩 (1E)
保良局陳守仁小學
林易 (2C)
保良局陳守仁小學
莊子寬 (3A)
保良局陳守仁小學
黃敏嘉 (3C)
保良局陳守仁小學
張欣桃 (3D)
保良局陳守仁小學
江祉穎 (3E)
保良局陳守仁小學
吳卓兒 (4A)
保良局陳守仁小學
李殷陶 (4B)
保良局陳守仁小學
何劻達 (4C)
保良局陳守仁小學
劉頌德 (4D)
保良局陳守仁小學
林華軒 (5B)
保良局陳守仁小學
黃敬軒 (6A)
保良局陳守仁小學
何俊徽 (6C)
保良局陳守仁小學
徐梓銘 (6D)
保良局陳守仁小學
馮博睿 (1B)
保良局莊啟程小學
吳芷澄 (4B)
保良局莊啟程小學
鄒小姿 (6B)
保良局莊啟程小學
劉奕均 (6B)
保良局莊啟程小學
邵琳婷 (1B)
光明學校
趙煦晴 (2C)
光明學校
馮家樂 (4C)
光明學校
傅嘉誠 (6A)
光明學校
區蓀伶 (1D)
合一堂學校
李家儀 (4W)
將軍澳天主教小學
劉樂研 (二仁)
天佑小學
李浩揚 (1C)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
施震楠 (1C)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
王曉瑩 (2A)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
楊家灝 (2B)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
李浩樂 (3D)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
徐煒灝 (5A)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
詹友傑 (5B)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
杜智鴻 (6C)
佐敦谷聖若瑟天主教小學
林子皓 (5A)
九龍塘學校(小學部)
陳希藍 (1E)
九龍灣聖若翰天主教小學
李兆朗 (1E)
九龍灣聖若翰天主教小學
溫晴雅 (2D)
九龍灣聖若翰天主教小學
朱軒銳 (2E)
九龍灣聖若翰天主教小學
唐乙玄 (3B)
九龍灣聖若翰天主教小學
林子齡 (4A)
九龍灣聖若翰天主教小學
許諾添 (4C)
九龍灣聖若翰天主教小學
區芷婷 (5A)
九龍灣聖若翰天主教小學
陳建皓 (5A)
九龍灣聖若翰天主教小學
吳施蓓 (1C)
循道學校
岑愷晴 (1C)
循道學校
吳予瞳 (2A)
循道學校
陳靖軒 (2C)
循道學校
洪昊 (2D)
循道學校
王棨 (4C)
循道學校
文傑禮 (6B)
循道學校
葉凱翹 (6C)
循道學校
梁凱喬 (6C)
循道學校
冼奕妍 (2B)
北角循道學校
歐陽子俊 (4A)
北角循道學校
童皓天 (5RH1)
基督教香港信義會宏信書院
袁美妮 (5C)
東華三院冼次雲小學
傅依婷 (6A)
東華三院冼次雲小學
劉希晨 (1B)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃賦康 (1B)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
呂鈞鴻 (1C)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃曦朗 (1C)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
張晨希 (2B)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃凱晴 (3A)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃朗晉 (4C)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
李玹峰 (5A)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃瀅 (5C)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
陳卓謙 (5SGL)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
區沛恩 (6A)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
李天怡 (6B)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
黃靜琳 (6C)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
李玹暿 (1B)
瑪利諾神父教會學校 (小學部)
沈泓志 (2A)
福建中學附屬學校
陳君諾 (2E)
福建中學附屬學校
張信謙 (4A)
福建中學附屬學校
黃巧芯 (4A)
福建中學附屬學校
黃子軒 (4D)
福建中學附屬學校
王筠婷 (5A)
福建中學附屬學校
李依穎 (5D)
福建中學附屬學校
林樂怡 (6B)
福建中學附屬學校
鄺穎嘉 (5B)
聖公會主愛小學
伍依琳 (3G)
聖公會聖約翰小學
余政澔 (1S)
聖公會聖雅各小學
蘇浚詩 (3A)
聖公會聖雅各小學
龔筠喬 (3C)
聖公會蒙恩小學
凌千涵 (5D)
聖公會蒙恩小學
梁梓悅 (4a)
藍田循道衛理小學
古芷澄 (5a)
藍田循道衛理小學
黃伊瀅 (5a)
藍田循道衛理小學
黃喜揚 (5a)
藍田循道衛理小學
譚子盈 (5a)
藍田循道衛理小學
郭子睦 (1A)
靈光小學
林芷凝 (6A)
香港道教聯合會圓玄學院石圍角小學
陳心意 (Hong Kong)
i-Learner School

銀獎

邵梓溢 (1K)
崇真小學暨幼稚園
王思雅 (4A)
中華基督教會灣仔堂基道小學
陳靖男 (6A)
中華基督教會灣仔堂基道小學
陳靖香 (1B)
世界龍岡學校黃耀南小學
何卓賢 (2E)
世界龍岡學校黃耀南小學
廖天朗 (3A)
三水同鄉會禤景榮學校
朱灼罡 (1A)
保良局朱正賢小學
鄧焯培 (5C)
保良局雨川小學
魏樂心 (6A)
保良局雨川小學
林俊樺 (4B)
閩僑小學


中學

白金獎

曾琬珽 (3E)
崇真書院
黃天傲 (6E)
崇真書院
黃冬勝 (3B)
佛教何南金中學
李卓樂 (3E)
基督教香港信義會心誠中學
吳佳城 (4A)
樂善堂梁銶琚書院
黃靜 (2A)
恩平工商會李琳明中學
楊健華 (3A)
恩平工商會李琳明中學
黃兆樑 (2B)
炮台山循道衛理中學
劉俊霆 (6B)
炮台山循道衛理中學
趙睿萱 (1S)
聖保祿學校
余昕憧 (2P)
聖保祿學校
夏羨茵 (2y)
聖士提反女子中學
鄧子茵 (3C)
聖士提反女子中學
鄭兆峰 (4E)
聖言中學
林洛霆 (6E)
聖言中學
黃曜坤 (1D)
觀塘瑪利諾書院
邱威達 (1D)
觀塘瑪利諾書院
陳立峰 (2A)
香港中國婦女會馮堯敬紀念中學
鄧鈺潔 (5A)
裘錦秋中學 (葵涌)

金獎

黃穎詩 (3E)
崇真書院
鍾晉賢 (3A)
可立中學 (嗇色園主辦)
鄺耀威 (2C)
中華基督教會譚李麗芬紀念中學
陳芷琪 (3A)
中華基督教會譚李麗芬紀念中學
胡緯卓 (3A)
中華基督教會譚李麗芬紀念中學
陳健欣 (3CC2)
中華基督教會銘基書院
姚映嵐 (2C)
將軍澳官立中學
馬斯朗 (2D)
將軍澳官立中學
李穎珊 (3ABC Group 3)
天主教郭得勝中學
梁泰 (1D)
佛教孔仙洲紀念中學
陳堉祺 (2D)
佛教孔仙洲紀念中學
胡泳芝 (2A)
樂善堂梁銶琚書院
吳梓烊 (4A)
樂善堂梁銶琚書院
孫詩韻 (4C)
樂善堂梁銶琚書院
莊寶怡 (3C)
沙田蘇浙公學
陳錦盈 (1A)
炮台山循道衛理中學
陳敬熙 (1A)
炮台山循道衛理中學
馮霈霖 (2A)
炮台山循道衛理中學
歐陽俊喬 (2A)
炮台山循道衛理中學
吳慈慧 (3A)
炮台山循道衛理中學
李卓彥 (5B)
炮台山循道衛理中學
蔡梓偉 (6B)
炮台山循道衛理中學
利文峰 (5D)
皇仁舊生會中學
陳俊安 (五禮)
閩僑中學
馬彩霞 (五禮)
閩僑中學
莫艾蓓 (1L)
聖保祿學校
徐禕臨 (1L)
聖保祿學校
林沛穎 (1S)
聖保祿學校
魏曉彤 (1T)
聖保祿學校
鍾愷彤 (2A)
聖保祿學校
吳芷翹 (2P)
聖保祿學校
孫芷晴 (5U)
聖保祿學校
吳奇翰 (2(1))
聖保羅書院
李志朗 (4C)
聖保羅書院
徐一峻 (5(2))
聖保羅書院
王喆葦 (1D)
聖保羅書院
鄒嘉欣 (1A)
聖公會林裘謀中學
黃志豪 (1D)
聖公會林裘謀中學
馮詩詠 (2D)
聖伯多祿中學
翁梓銘 (2D)
聖伯多祿中學
張振輝 (3D)
聖伯多祿中學
江杰文 (3RB)
聖伯多祿中學
梁國坡 (6E)
聖伯多祿中學
黃俊彥 (1B)
聖言中學
鄭倬廷 (1G)
聖言中學
張澤雄 (1G)
聖言中學
吳昀澍 (2Y)
聖言中學
阮政 (3A)
聖言中學
張俊雄 (4E)
聖言中學
關俊俠 (4E)
聖言中學
高祈樂 (4E)
聖言中學
鄺珈琪 (1R)
葵涌循道中學
李思琦 (6D)
葵涌循道中學
林月彤 (1C5)
英華女學校
劉掌基 (1A)
觀塘瑪利諾書院
蕭俊亨 (1D)
觀塘瑪利諾書院
許智健 (2A)
觀塘瑪利諾書院
曾科銘 (3A)
觀塘瑪利諾書院
馮希諾 (3A)
香港四邑商工總會陳南昌紀念中學
林家樂 (3A)
香港四邑商工總會陳南昌紀念中學
李珈琳 (3A)
香港四邑商工總會陳南昌紀念中學
麥傑淳 (1B)
香港神託會培敦中學
譚美兒 (2D)
香港神託會培敦中學
王漢賢 (1A)
裘錦秋中學 (葵涌)
陳遠衡 (2B)
裘錦秋中學 (葵涌)
梁曉琳 (2B)
裘錦秋中學 (葵涌)
歐家俊 (4AB)
裘錦秋中學 (葵涌)
陳國豪 (4AB)
裘錦秋中學 (葵涌)
羅冠豪 (4AB)
裘錦秋中學 (葵涌)
鍾慧琳 (4AB)
裘錦秋中學 (葵涌)

銀獎

張柏俊 (1A)
中華傳道會劉永生中學
黃倩妮 (1A)
中華基督教會銘基書院
龐啟俊 (1A)
保良局顏寶鈴書院
周弘軒 (1C)
廖寶珊紀念書院
嚴澤海 (1A)
仁濟醫院靚次伯紀念中學
李芷玲 (3D)
宣道中學
莊禮仲 (5T)
大埔三育中學
羅翹鋒 (3C2)
佛教志蓮中學
方忻時 (1C)
佛教大雄中學
周紫軒 (2A)
佛教葉紀南紀念中學
蔡鈞宇 (1C)
五旬節林漢光中學
蔡卓熹 (1D)
匯知中學
羅嘉熙 (1A)
基督教香港信義會信義中學
劉芷青 (3E)
旅港開平商會中學
方景生 (7D)
拔萃男書院
何灝峰 (3B)
救恩書院
胡天諾 (1C)
東華三院邱金元中學
周樂宜 (1A)
東華三院黃笏南中學
徐駿賢 (3A)
漢華中學
伍浚軒 (1A)
瑪利諾神父教會學校
尹佳儀 (1D)
福建中學 (小西灣)
高可盈 (2B)
福建中學 (小西灣)
曾伊芊 (1A)
粉嶺禮賢會中學
連御軒 (1A)
聖公會基孝中學
莊敏晴 (2A)
聖公會基孝中學
單紫言  (1A)
聖公會曾肇添中學
張樂晴   (2B)
迦密中學
陳思穎 (1C)
迦密主恩中學
張瑋延 (3C)
迦密愛禮信中學
劉映汝 (2C5)
英華女學校
陳淑盈 (2A)
荔景天主教中學
葉子盈 (1C)
馬鞍山崇真中學
蔡梓軒 (2A)
香港仔工業學校
梁啓康 (1D)
香港仔浸信會呂明才書院
GURUNG RUCHI (1B-1C-CSL-PNC)
香港管理專業協會李國寶中學
郭峻豐 (3C-3E-CHIN-YMH)
香港管理專業協會李國寶中學
林晶晶 (1CD)
香港真光書院
歐陽震遠 (3H)
香海正覺蓮社佛教正覺中學
張芍昕 (1D)
賽馬會體藝中學
陳嘉銘 (1D)
陳瑞祺 (喇沙) 書院

MATH i-Learner

Platinum 白金獎


陳沚莙 (2C)
光明學校
伍梓潁 (3C)
光明學校
陳靖香 (1B)
世界龍岡學校黃耀南小學
陳淑言 (2C)
世界龍岡學校黃耀南小學
藍希文 (5L)
將軍澳天主教小學

Gold 金獎1

王鈺喻 (2B)
光明學校
文翊鋒 (3A)
光明學校
孫宇軒 (4D)
光明學校
傅嘉誠 (6A)
光明學校
何晞彤 (1C)
世界龍岡學校黃耀南小學
何卓賢 (2E)
世界龍岡學校黃耀南小學
胡樂晴 (2E)
世界龍岡學校黃耀南小學
郭雅婷 (1B)
聖公會主愛小學
湯桂鈴 (2C)
聖公會主愛小學
黃癸雄 (6A)
聖公會主愛小學



Cross Curricular i-Learner

Platinum 白金獎


NG SHING YUEN (1C2)
Assembly of God Hebron Secondary School
TSUI SIU HANG (2D1)
Assembly of God Hebron Secondary School
POON LINCOLN (3B)
Queen's College

Gold 金獎1

SUEN KA MAN (1C3)
Assembly of God Hebron Secondary School
WONG WING MEI (1C3)
Assembly of God Hebron Secondary School
NG HOI KI (1D2)
Assembly of God Hebron Secondary School
CHEUNG CHEUK YIU (2C3)
Assembly of God Hebron Secondary School
LEUNG MIU LING (2D1)
Assembly of God Hebron Secondary School
CHAN PUI LAM (3D1)
Assembly of God Hebron Secondary School
SO KA YEE (5D1)
Assembly of God Hebron Secondary School
NG CHUN CHEONG (3A1)
PHC Wing Kwong College
HUI SIU KWAN (4D)
Queen's College
TANG WING CHEUNG (3E)
Sing Yin Secondary School
LAM SZE CHING NICHOLAS (3D)
St. Paul's College
TSOI CHI WANG (3F)
St. Paul's College
LIU BO KAY (3B)
St. Stephen's Girls' College
LAM CHUN HIN (1E)
The Chinese Foundation Secondary School

Silver 銀獎


WONG WING LAAM (5B)
Ma On Shan Tsung Tsin Secondary School
CHAN KA WING (3A1)
PHC Wing Kwong College
LEUNG CHEUK CHI (1c)
St. Stephen's Girls' College
TANG HUI YING (1c)
St. Stephen's Girls' College
HONG JINLIN (3D)
T.W.G.Hs. S. C. Gaw Memorial College
LEUNG CHUN HEI CLARK (1E)
The Chinese Foundation Secondary School



DSE

Platinum 白金獎


YIP CHUN ON (6E)
Kiangsu-Chekiang College (Shatin)
CHOW SAI YUNG (6E)
Kwun Tong Government Secondary School
TAM SHUM ANABEL PATRICIA (4A)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
CHAN PAK CHEE (5A)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School

Gold 金獎1

NG HIU TUNG YVONNE (6AE1)
Assembly of God Hebron Secondary School
LEE TSZ CHUN (5G1)
Carmel Bunnan Tong Memorial Secondary School
CHEUNG HEI LUN (6G1)
Carmel Bunnan Tong Memorial Secondary School
LAU KAM HON (6G1)
Carmel Bunnan Tong Memorial Secondary School
WONG SAU CHING (5D)
Kwun Tong Government Secondary School
CHU TSZ YIN (5B)
Kwun Tong Maryknoll College
HO KA LUN (4A)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
CHEUNG TSZ SHAN (4G1)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
LEUNG SHUNG HEI (4G1)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
AU PAK LUN (4G2)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
YEUNG KWOK HEI (4G2)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
CHAN WING WA (5A)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
MAN YAU FUNG (5B)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
SIN TIK KEI (5B)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
VONG HIU CHING (5B)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
NG LEONG FUNG (5G1)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
WU LOK YEE (5G1)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
CHAN I WING (5G1)
Lung Kong WFSL Lau Wong Fat Secondary School
LAU CHAK HEI (4E)
Tsuen Wan Public Ho Chuen Yiu Memorial College

Silver 銀獎


CHAN KWAI CHUEN (4C)
Kwun Tong Maryknoll College
LI CHEUK YIN BORIS (5B)
Queen's College
KWONG YEE (S4-Group 2)
S.K.H. Kei Hau Secondary School
TONG HO KWAN (5A)
T.W.G.Hs. Yow Kam Yuen College